PC Rect

pc rect je program určený pro rektifikaci Vašich fotografií z místa dopravní nehody. Z jakékoliv fotky dokážete vytvořit přesný plánek, který je pak následně použit pro pc crash.

PC-RECT 4.2

Nejmodernejší program pro rektifikací fotografií a videí. Jedna z nejzajímavějších funkčí je automatické spojení obrázků z videa a automatické rektifikaca libovolného úseku. Ke zhotovení Vám stačí projet s vozem s kamerou daným úsekem, manuálně rektifikovat první obrázek, na kterém je rektifikační kříž a všechny ostatní obrázky se Vám automaticky spojí.

Rektifikace znamená převedení zkoseného obrazu z fotografie do plánku v přesném měřítku. Díky přenesení fotografií z místa nehody do plánku je poté projekt o to přesnější a autentičtější.

PC Rect umí zpracovávat nejen obrázky z místa nehody ale i videa.

PC Rect umí videa sestříhat a propojit s jendotlivými body plánku.

Video musí být převedeno do obrázků, které jsou číslovány posloupně. tyto jednotlivé sekce jsou poté provázány s místem na plánku.

PC Rect umí přečíst údaje z obrázků (tzv. exif informace) o tom, jakým fotoaparátem byl snímek pořízen, jaký byl použit objektiv, rotace, čas, clona, ostřící bod atp. Tyto údaje jsou následně použity pro správné převedení obrázku tak, aby bylo eliminováno zkreslení a byl zachován poměr stran dle měřítka.

PC Rect 4.2 je vybaven možností automatického stažení aktualizací – tuto fuknci snadno spustíte z hlavní nabídkové lišty – je jako poslední v menu pod symbolem „?“ – zde položka Zkontrolovat verzi (Auf Updates prüfen.. ).

Podporované formáty pro import / zpracování:

Obrázky:

gif, tif, jpeg, bmp, pcs, eps, photo CD

Videa:

pouze AVI

http://new.pccrash.cz/files/pictures/rect/rect0.jpg http://new.pccrash.cz/files/pictures/rect/rect2.jpg
http://new.pccrash.cz/files/pictures/rect/rect3.jpg http://new.pccrash.cz/files/pictures/rect/rect4.jpg